خانواده

بهترین مشاور خانواده در ونک 【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین مشاور خانواده در ونک آشنا کنیم. خانواده به عنوان محل ملاقات هر فرد برای حضور و فعالیت در اجتماع بسیار مهم است. همه ما در قبال خانواده ای که در آن حضور داریم وظایف و تعهداتی بر عهده داریم که برای حفظ و تثبیت خانواده باید به آن بپردازیم. این تعهدات به ویژه زمانی که ما سرپرست خانواده هستیم، یعنی همسر، مادر یا پدر، اهمیت بیشتری پیدا می کند، زیرا مدیریت و راهبرد خانواده بر عهده ما است و اگر برای تشکیل و مدیریت خانواده به کمک نیاز دارید، خدمات مشاوره خانواده تنها راه حل است.

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده نوعی روان درمانی است که با کاهش استرس و تعارض بین اعضا خانواده سعی در افزایش و بهبود ارتباطات و تعاملات بین اعضا خانواده دارد. روانشناس متخصص در جلسات مشاوره خانواده سعی می کند با همه اعضا خانواده جلساتی را برای درک مشکل و ریشه یابی آن برگزار کند. لازم به ذکر است که جلسات مشاوره خانواده با اعضا خانواده فردی است و گاهی ممکن است گروه درمانی نیز انجام شود. این نوع مشاوره به مشکلات به عنوان الگو ها یا سیستم هایی نگاه می کند که نیاز به تعدیل دارند و سعی می شود از ویژگی های درونی هر فرد برای انجام خانواده درمانی یا مشاوره استفاده کند.

مشاور خانواده کسی است که در دراز مدت از خانواده حمایت می کند و سعی می کند روابط خانوادگی سالم، پر جنب و جوش و موثر را حفظ کند، خواه همه اعضا خانواده درگیر درمان باشند یا نباشند و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاوره خانواده در تهران مراجعه نمایید.

مهمترین هدف مشاوره خانواده بهبود روابط خانوادگی و ایجاد محیطی آرام و سالم در خانواده است. خانواده ها با کمک مشاور خانواده می توانند راه حلی برای مشکلات خود بیابند و اختلافات خود را به راحتی مدیریت کنند. این نوع مشاوره به خانواده ها کمک می کند تا به شکلی سازنده و مثبت با مشکلات خود برخورد کنند و روابط خود را بهبود بخشند.

مشاوره خانواده چیست؟

فرآیند مشاوره خانواده

فرآیند مراجعه و درمان توسط بهترین مشاور خانواده در ونک به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا، درمان گر شما با همه اعضا خانواده صحبت خواهد کرد تا به آن ها کمک کند، بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، مشکل چیست و هدف چیست. گاهی اوقات افراد دقیقاً نمی دانند اهداف شان چیست و فقط می خواهند اوضاع بهتر شود، بنابراین باید به آنها کمک کرد.
 • در مشاوره خانواده سوالاتی برای روشن شدن مطالب گفته شده مطرح می شود. سوالاتی مانند اینکه هر فرد به مشکلات چگونه می نگرد، مشکل از چه زمانی شروع شده است و خانواده تا کنون چگونه برای حل مشکل تلاش کرده است.
 • در مرحله بعد، درمان گر برنامه درمانی را تنظیم می کند. هدف معمولاً حل تعارضات در خانواده است نه سرزنش کردن کسی برای مشکلات و  اشتباه برخی افراد این است که با خانواده مشورت می کنند تا ببینند مقصر کیست.
 • سپس درمان گر شما به اعضا خانواده کمک می کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند، مشکلات را حل کنند و راه های جدیدی برای همکاری با یکدیگر پیدا کنند. مشاوره خانواده همیشه نمی تواند مشکل را حل کند، اما می‌ تواند به اعضا خانواده مهارت‌ های جدیدی بدهد تا شرایط دشوار را به روشی سالم‌ تر مدیریت کنند.
 • مشاوره خانواده معمولاً به زمان زیادی نیاز ندارد و می توان گفت که میانگین آن حدود 12 جلسه است که البته می تواند مورد به مورد متفاوت باشد. اما جالب اینجاست که طبق تحقیقات، از هر 3 خانواده، 2 خانواده پس از 6 جلسه مشاوره خانواده اظهار داشتند که احساس می کنند این مشاوره برای آن ها موثر بوده است.

5 تا از بهترین مشاور خانواده در ونک را بشناسید!

دکتر محمد حسن آسایش

دکتر محمد حسن آسایش

دکتر محمد حسن آسایش یکی از بهترین مشاور خانواده در ونک محسوب می شود. ایشان  مشاور خانواده، مشاور ازدواج و روان درمان گر است و همچنین دارای مدرک دکترا مشاوره و مجوز کار تخصصی از سازمان روانشناسی و مشاوره در ایران می باشد. دکتر آسایش اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن مشاوره ایران است.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان شریفی، پلاک 19، واحد 1

شماره تماس: 02186085616

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی داوطلب دکترا مشاوره، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و نویسنده کتاب برنده و کتاب بازی الکترونیکی با نقاب، مدرس تحلیل تعامل، نویسنده و مترجم بیش از صد مقاله روانشناسی در زمینه سایت و شبکه های اجتماعی بوده و در بیمارستان حضرت فاطمه (س) به تدریس و برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی پرداخته است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین مشاور خانواده در ونک هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، خیابان ونک، کوچه لیلی، ساختمان وند شیمی، میدان ونک

شماره تماس: 02186082761

دکتر رزا سهیلی نیا

دکتر رزا سهیلی نیا

دکتر رزا سهیلی نیا کاندیدا دکترا روانشناسی تربیتی، کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی در تهران می باشد. ایشان دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن مشاوره ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • نوروتراپی
 • مشاور خانواده
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم، خیابان 186 غربی

شماره تماس: 0217772446

دکتر فرحناز عمراهی

دکتر فرحناز عمراهی

دکتر فرحناز عمراهی روانشناس برجسته کودک، مشاور خانواده، کارشناس مشاوره توانبخشی و کارشناس راهنمایی و مشاوره می باشد. وی دارای مجوز کار تخصصی از سامانه روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین کارمند رسمی آموزش و پرورش ممتاز تهران با 25 سال سابقه کار می باشد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالات استرس
 • مشاور خانواده

آدرس: تهران، جوزانی غربی، میدان دریاچه، طبقه همکف، بلوار هرمند، برج آسمان، پلاک 13

شماره تماس: 02144713068

دکتر فرزانه فرزادیان

دکتر فرزانه فرزادیان

دکتر فرزانه فرزادیان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی تهران و کارشناس روانشناسی عمومی از دانشگاه فردوسی ایران می باشد. ایشان مربی آموزشی کارگاه های مهارت رشد فردی، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن روانشناسی بالینی ایران و عضو انجمن از خودکشی ایران نیز هستند. شما عزیزان برای مشورت و درمان می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاور خانواده
 • زوج درمانی
 • آموزش مهارت های زندگی

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، روبروی برق آلستوم، درمانگاه پارت

شماره تماس: 02144265054

انواع روش های درمانی مشاور خانواده

حل تعارض صرفاً در مورد بهبود عزت نفس و درک خود است  که در ادامه به انواع روش های درمانی مشاوره خانواده خواهیم پرداخت:

 • درمان فرانسلی دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که به نظر می رسد و با از بین بردن موانع ارتباطی موجود و تقویت تفاهم، با وجود آداب و رسوم یا انتظارات مختلف، به تضاد بین نسلی می پردازد. این روش خاص که توسط بهترین مشاور خانواده در ونک انجام می شود و  نشان می‌ دهد که بیشتر تضادهای خانوادگی ناشی از تفاوت‌ ها در نگرش‌ ها و انتظارات نسلی است و هموار کردن این تفاوت‌ ها یک موضوع ساده برای بهبود ارتباطات و تشویق نگرش‌ های باز است.
 • ساختار درمانی رایج ترین شکل خانواده درمانی است و خانواده را به عنوان یک واحد با بخش های عملکردی متعدد می بیند. هر یک از اعضا خانواده نقش خاصی را ایفا می کنند و انحراف از این نقش ها بزرگترین منبع تضاد در خانواده است. درمان ساختاری به دنبال بررسی همه علل ناراحتی در نقش‌ های خانوادگی است و تلاش می‌ کند همه را در نقش‌ هایی که در ابتدا قرار بود بازی کنند، جا دهد. این روش بر روی توزیع برابر قدرت، ارتباطات و احترام کار می کند تا خانواده به عنوان یک سیستم واحد به جلو حرکت کند.
 • خانواده درمانی سیستمیک میلان شبیه درمان ساختاری است که خانواده را به عنوان یک سیستم واحد ادغام شده در مجموعه ای از سیستم های همزیستی می بیند، اگرچه تا حدودی با پردازش ساختاری متفاوت است. این روش بسیار بیشتر بر رفتارهای طبیعی درون خانواده تمرکز دارد و با تمرکز بر بازخورد و بازخورد به دنبال هدایت این رفتارهای طبیعی است و اعضا خانواده تشویق می شوند که با دقت به یکدیگر گوش دهند و به یکدیگر پاسخ دهند و در عین حال به یکدیگر اجازه زندگی و عملکرد را بدهند.

کلام آخر

مراجعه به مرکز مشاوره خانواده تنها به حضور در جلسات مشاوره و گفتگو با مشاور خلاصه نمی شود. رمز موفقیت در کمک گرفتن از مشاور خانواده تا حد زیادی به تلاش و پشتکار افراد در پیروی از توصیه ها و راهنمایی های مشاور بستگی دارد، البته قابل درک است که اکثر مراجعین نمی دانند از مشاور خود چه انتظاری داشته باشند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور خانواده در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا