روانشناسی عمومی

بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم. روانشناسی بالینی شاخه ای از روانشناسی است که به ارزیابی و درمان بیماری های روانی، رفتارهای غیرعادی و مشکلات روانپزشکی می پردازد. این رشته علم روانشناسی را با درمان مشکلات پیچیده انسانی ادغام می کند و انتخاب شغلی هیجان انگیزی برای کسانی است که به دنبال کار در یک زمینه چالش برانگیز و پر ارزش هستند. روانشناسی بالینی نشان می دهد که بسیاری از اختلالات روانی و عاطفی ریشه بالینی دارند و این مشکل می تواند در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان رخ دهد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

روانشناسی بالینی چیست؟

روانشناسی بالینی یکی از انواع روانشناسی است که به بررسی اختلالات روانی و روش های درمان آن می پردازد. روانشناسی بالینی یکی از پر کاربرد ترین رشته های روانشناسی است. روانشناسی بالینی به درک و پیش بینی و همچنین درمان اختلالات و ناهنجاری های رفتاری، ناتوانی های اجتماعی، عاطفی و بیولوژیکی کمک می کند و روانشناسی بالینی از سایر شاخه های روانشناسی گسترده تر است. روانشناسی بالینی با انواع بیماری ها از جمله اعتیاد، تعارضات خانوادگی و زناشویی و مشکلات عاطفی سازگاری دارد و به طور خاص، روانشناسی بالینی به ارزیابی، تشخیص، پیشگیری و درمان افراد مبتلا به یک بیماری یا اختلال روانی با هدف بازیابی بهزیستی و تعادل روانی می پردازد.

روانشناسی بالینی به عنوان یک حرفه مبتنی بر ارزیابی روانشناختی و عنوان یک رشته کامل می باشد. روانشناسی بالینی مربوط به روانپزشکی بوده اما با گذشت زمان، به یک رویکرد روانشناختی در کنار روان درمانی به عنوان یک اقدام درمانی تبدیل شده است و به بیماران کمک می کند تا درمان شوند.

جالب است بدانید که تأثیرات اولیه در زمینه روانشناسی بالینی شامل کار روانکاو اتریشی زیگموند فروید است. وی یکی از اولین کسانی بود که به این ایده توجه داشت که بیماری روانی چیزی است که با گفتگو با بیمار قابل درمان است و این توسعه رویکرد گفتار درمانی وی بود که اغلب به عنوان اولین استفاده علمی از روانشناسی بالینی ذکر می شود. هدف از طراحی روانشناسی بالینی درک، کاهش و جلوگیری از اختلال عملکرد شناختی، رشد فردی و ارتقای رفاه ذهن است و در همه جای دنیا از آن استفاده می شود تا افراد به زندگی عادی خود باز گردند.

روانشناسی بالینی چیست؟

انواع روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها پرداخته ایم:

 • روانشناس سلامت رفتار: روانشناس سلامت رفتار یکی از شاخه های روانشناسی بالینی است که در آن فرد با بیماران خود در محیط های فردی و گروهی همکاری می کند تا به آنه ا کمک کند تا بر مشکلات رفتاری مانند اعتیاد غلبه کنند. این بدان معنی است که وظیفه متخصص فقط در قالب مشاوره روانشناختی نیست، بلکه از نزدیک به مراجع در یادگیری محرک ها و یادگیری مهارت های مقابله ای کمک می کند.
 • روانشناس کودک: روانشناسی کودک در بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در تهران یکی از پرطرفدارترین شاخه های روانشناسی بالینی است. متخصص در این زمینه می تواند با داشتن شرایط لازم به عنوان روانشناس کودک در مدارس، مراکز درمانی سرپایی، بیمارستان های روانپزشکی، کلینیک ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی فعالیت کند.
 • متخصص واقعیت مجازی یا درمان واقعیت مجازی: استفاده از فناوری واقعیت مجازی در درمان های روانشناختی حدود 20 سال است که مطرح شده است. این فناوری در درمان اختلالات مختلف مانند فوبیا، اختلال استرس پس از سانحه، سوء مصرف مواد و انواع اضطراب مانند اختلال اضطراب اجتماعی کاربرد دارد.
 • کارشناس ارزیابی روانشناسی: روانشناس بالینی می تواند روان سنجی نیز باشد، یعنی فردی که در آزمون های مختلف روانشناسی مهارت دارد و می تواند از این ابزارها برای سنجش ویژگی های شخصیتی مختلف و سایر متغیر ها استفاده کند. این متخصصان به همراه روانشناسان مشاور و روانپزشکان در فرآیند تشخیص و درمان مراجعان کمک می کنند.
 • روانشناس پزشکی: در این شاخه از روانشناسی بالینی، فرد به عنوان روانشناس با بیمارانی کار می کند که عملکرد فیزیولوژیکی آن ها معیوب است و بر رفتار آنها تأثیر منفی می گذارد. این بدان معنی است که کارشناسان موضوعاتی مانند پیشگیری از بیماری و انتخاب سبک زندگی سالم را در چارچوب رویکرد روانشناسی بالینی بررسی می کنند. به عنوان مثال، اگر بیمار از سردرد های مداوم و شدید شکایت داشته باشد، روانشناس پزشکی سعی می کند رفتارهایی را که ممکن است باعث سردرد شود را شناسایی کرده و راه حل هایی را برای بهبود پیشنهاد دهد.

5 تا از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک را بشناسید!

کلینیک زرین فر

کلینیک زرین فر

کلینیک زرین فر یکی از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک محسوب می شود. مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زرین فر با بیش از ده سال سابقه درمان و هزاران ساعت سابقه مشاوره یکی از مراکز مشاوره تاثیرگذار در کشور می باشد. شما عزیزان در صورت نیاز و با تعیین وقت قبلی می توانید به این مرکز مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ونک، پلاک 23

شماره تماس: 09213758423

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه یکی دیگر از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک است و در بسیاری از زمینه های روانی خدمات ارائه می دهد، اما در زمینه مشکلات و اختلالات جنسی بسیار فعال است و تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده است. کلینیک روانشناسی آگاپه در زمینه های مختلف فعالیت دارد و در سال 1393 تاسیس شده است و روانشناسان و درمانگران این مرکز با ارائه بالاترین کیفیت سعی در کمک به مردم و خانواده ها در روزهای سخت و ناخوشایند دارند.

خدمات:

 • درمان اختلالات عاطفی
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، به سمت آرارات جنوبی، نبش کوچه نرگس

شماره تماس: 02188210987

کلینیک آتیه

کلینیک آتیه

کلینیک آتیه یک مرکز جامع و تخصصی در حوزه سلامت روان است که در سال 1394 در بالاترین سطح با نوآوری های تکنولوژیک تاسیس شد. این مرکز با گرد هم آوردن روانشناسان متخصص و مجرب در زمینه های مختلف روانشناسی، اعتماد بسیاری از بیماران را به خود جلب کرده است. اگر به دنبال یکی از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک هستید، می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان وسواسی
 • درمان بیش فعالی
 • درمان اعتیاد
 • مشاوره جدایی عاطفی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولی نژاد 23

شماره تماس: 02184012000

دکتر زهرا جعفرزاده فکری

دکتر زهرا جعفرزاده فکری

دکتر زهرا جعفر زاده فکری کارشناس ارشد روانشناسی و کارشناس برجسته روانشناسی کودک است. وی اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره فردی
 • راهنمایی شغلی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، نرسیده به کلانتری

شماره تماس: 02188017725

دکتر منصوره بهزادی نژاد

دکتر منصوره بهزادی نژاد

دکتر منصوره بهزادی نژاد دانشجو دکترا روانشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان استثنایی است. وی نویسنده دو مقاله علمی و پژوهشی و مترجم کتاب خانواده درمانی عاطفی می باشد که مطالعه آن ها به شدت توصیه شده است.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • درمان بیش فعالی
 • مشاوره قبل از طلاق
 • دخالت در روابط و افسردگی عاطفی

آدرس: تهران، پاسداران، تنگستان سوم، پلاک 744

شماره تماس: 02126110641

وظایف روانشناس بالینی

روانشناس بالینی نیز دارای وظایف مشخصی می باشد که شامل موارد زیر است:

 • کشف و شناسایی بیماری های روانی و درمان آن ها یکی از وظایف بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک است.
 • در برخی موارد به دلیل استفاده از داروها در درمان بیماری های روانی، این کار با مشورت روانپزشک انجام می شود. روانشناسان بالینی از رویکردهای روانکاوی، رفتار درمانی و شناخت درمانی برای درمان بیماران روانی استفاده می کنند.
 • اندازه گیری و ارزیابی ویژگی های افراد از طریق آزمون های روانشناختی نیز یکی دیگر از وظایف روانشناس بالینی است.
 • یکی از وظایف روانشناس بالینی استفاده از تست های مختلف روانشناسی و بررسی ویژگی های رفتاری و شخصیتی افراد جامعه است و تست های روانشناختی مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها برای بررسی جنبه های مختلف تشخیص استفاده کرد.
 • در روانشناسی بالینی، متخصصان با استفاده از روش‌ های مختلف از جمله بررسی رفتار افراد، تست‌ های روان‌ شناختی، پرسش از فرد و گرفتن خاطره به بررسی بیماری‌ های روانی و شناسایی علل آن می‌ پردازند.

کلام آخر 

روانشناسی بالینی یکی از تخصص های روانشناسی است که بر تلفیقی از علم، دانش بالینی و نظریه استوار است. کاربرد اصلی روانشناسی بالینی به درمان مشکلات و مشکلات روانی اختصاص دارد. ممکن است روان‌ درمان گر یکی از تخصص‌ های روانشناسی بالینی باشد که نقش مهمی در ارائه مراقبت‌ های جامع سلامت روانی و رفتاری برای انسان، یعنی روانشناسی بالینی دارد. به عبارت دیگر روانشناسی بالینی به عنوان شاخه ای از علم روانشناسی حاصل ترکیب علم، دانش بالینی و نظریه است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانپزشک بالینی در تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت سعی روانشناس تو سعی بر این دارد تا شما را با بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا