عمومی

بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. زندگی در شهرهای بزرگی مانند تهران و سختی ها و مشکلات زندگی امروزی باعث شده هر فردی در زمینه های مختلف دچار مشکل شود و مراجعه به روانشناس و مرکز مشاوره ضروری است. روانشناسی بالینی شاخه‌ ای از علم روانشناسی است که به ارزیابی و درمان بیماری‌ های روانی، رفتارهای غیرعادی و مشکلات روانپزشکی مربوط می‌ شود.

روانشناسی بالینی چیست؟

روانشناسی بالینی شاخه ای از علم روانشناسی است که به اختلالات روانی، تشخیص و درمان آنها می پردازد. تنها حدود یک قرن از ظهور روانشناسی به صورت علمی و سیستماتیک می گذرد. این رشته نیز مانند سایر علوم فرماندهی با دانش روزافزون حوزه های تخصصی ایجاد شد و امروزه تقریباً 20 تا 30 بخش دارد و هر بخش علاقه و مهارت خاصی را ارائه می دهد.

روانشناس بالینی به شناخت و مطالعه اختلالات روانی، ناتوانی های اجتماعی، ناهنجاری ها و غیره کمک می کند. روانشناسی بالینی یکی از گسترده ترین رشته های روانشناسی است و تمامی شاخه های روانشناسی بخشی از روانشناسی بالینی است. روانشناسی بالینی نیز با بیماری های مختلفی مانند اعتیاد، مشکلات خانوادگی، عاطفی و زناشویی مرتبط است. شاخه های تخصصی رشته تخصصی روانشناسی بالینی شامل سلامت روان کودک و بزرگسال، اختلالات عاطفی و یادگیری، مصرف بیش از حد مواد مخدر و روانشناسی سلامت است.

باید بدانید که او باید برای هر فرد به طور جداگانه یک برنامه درمانی طراحی کند. واقعیت این است که هر فردی مسیر زندگی کاملا متفاوتی با دیگری دارد و مشکلات و نگاه او به زندگی نتیجه تمام تجربیاتی است که به تنهایی داشته است، بنابراین نمی توان با یک دوره عمومی، همه بیماران را یکسان درمان کرد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین کلینیک روانشناسی در میرداماد مراجعه نمایید.

روانشناسی بالینی چیست؟

وظایف روانشناس بالینی

روانشناس بالینی وظایف مشخصی دارد که به شرح زیر می باشد:

 • صحبت در مورد خصوصیات و رفتار بیماران و یافتن دلایل: در این زمینه روانشناس در بهترین کلینیک روانشناسی از طریق گفتگو با بیمار و سابقه بیماری به دلایل و زمان های بیماری پی می برد.
 • شناسایی علائم بیماری و روش های درمان: روش های زیادی برای تشخیص و درمان بیماری وجود دارد که روانشناس بالینی باید بر همه آنها مسلط باشد. شناخت درمانی، روانکاوی و رفتار درمانی از جمله روش های درمانی هستند که متخصص باید به آنها تسلط داشته باشد.
 • کشف و شناسایی بیماری های روانی و درمان آن ها: در این زمینه متخصص روانشناسی بالینی باید با روانپزشک همکاری کند تا درمان را با موفقیت انجام دهد.
 • شناخت و تجزیه و تحلیل ویژگی ها و رفتار افراد با استفاده از آزمون ها: در این زمینه روانشناس بالینی از طریق آزمایش رفتار و ویژگی های بیمار را تشخیص می دهد. تست های روانشناختی زیادی وجود دارد که می تواند برای تشخیص و درمان بیماری های روانی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

5 تا از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد را بشناسید!

کلینیک دی

کلینیک دی

کلینیک روانپزشکی دی یکی از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد محسوب می شود که توسط دکتر شهرام حسام بختیاری متخصص روانپزشکی تاسیس شده است. وی در سال 1377 با درجه ممتاز از دانشکده علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و فعالیت حرفه ای و تخصصی خود را در زمینه تشخیص و درمان اختلالات روانپزشکی و نیز بیماری های مرتبط با دارو آغاز کرد که از ابتدا با تمرکز بر درمان های تخصصی در بیمارستان آغاز شد. و تنظیمات بستری از جمله در انجام انواع درمان های سم زدایی سریع و فوق سریع و سایر روش های علمی درمان و پیشگیری از عود اعتیاد در کشور پیشگام بود.

خدمات:

 • سم زدایی بدن
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، خیابان میرداماد، نفت شمالی، نبش کوچه سوم، پلاک 38

شماره تماس: 09127535400

کلینیک تارا

کلینیک تارا

کلینیک تارا پس از دریافت مجوز از سازمان مددکاری اجتماعی در سال 1392 شروع به کار کرد و از ابتدای فعالیت خود تصمیم گرفتیم با کمک متخصصان در ایجاد و ارتقای سطح سلامت جامعه سهیم باشیم. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد هستید، می توانید با تعیین وقت قبلی به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره کودکان و نوجوانان
 • درمان بدون دارو با استفاده از نوروفیدبک
 • نقشه مغز یا qeej
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، بین مسجد الغدیر و مترو میرداماد، پلاک 149

شماره تماس: 02122256775

کلینیک ویان

کلینیک ویان

کلینیک ویان یکی دیگر از بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد میباشد. این مرکز زیر نظر دکتر سامرند سلیمی می باشد که ایشان دارای بورد تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و این مرکز گروه تخصصی و فوق تخصصی شامل گروهی منتخب از روانپزشکان و روانشناسان در حوزه های مختلف درمانی در حوزه نورولوژی و روانشناسی را دارا می باشد که همه این روانپزشکان و روانشناسان در زمینه کاری خود متخصص هستند و آموزش های آکادمیک دیده اند. و در این مجموعه طیف وسیعی از مشکلات روانی و روانی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به صورت فردی، زوجی، خانوادگی و گروهی درمان می شود.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره طلاق و خیانت
 • درمان مشکلات جنسی و زناشویی
 • روانشناسی بالینی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان خائیان سنجابی، لاین اول، پلاک 8، واحد هفده، طبقه دوم

شماره تماس: 02191007393

کلینیک یاسان

کلینیک یاسان

مرکز مشاوره یاسان در سال 1394 توسط دکتر ژوسته اناری روانشناس بالینی کودک و نوجوان راه اندازی شد. این مرکز مشاوره با تاکید بر روانشناسی کودک و نوجوان به فعالیت خود ادامه داد و به منظور ارائه خدمات به والدین کودکان، بخش بزرگسالان خود را نیز فعال کرد. در حال حاضر مرکز مشاوره یاسان دارای دو بخش تخصصی کودک، نوجوان و بزرگسال، خدمات بازی درمانی، توانبخشی شناختی، توانمندسازی نوجوانان، توانمندسازی فردی، کارگاه های تخصصی، هنر درمانی، زوج درمانی، گروه درمانی، کاردرمانی، اختلالات یادگیری، اضطراب و آموزش مهارت های فردی و اجتماعی را در اختیار مراجعین قرار می دهد.

خدمات:

 • روانپزشکی کودک و نوجوان
 • روان درمانی بزرگسالان
 • دارو درمانی و مشاوره مدرسه
 • تشخیص و درمان بیش فعالی در بزرگسالان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان داوود گل نبی، میدان احمدی روشن، پلاک 1

شماره تماس: 02126722417

دکتر شهره خیرخواه

دکتر شهره خیرخواه

دکتر شهره خیرخواه روانشناس بالینی، مشاور فردی، زوج درمانگر، مشاور ازدواج، کارشناس برجسته روانشناسی بالینی و دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشد. ایشان صدها کارگاه آموزشی انفرادی برای عموم برگزار کرده و هم اکنون برگزار کننده سمینارهای گروهی در فرهنگ سرا تهران در زمینه های رشد فردی، مهارت های زندگی و روش سیلوا، برگزار کننده سمینارهای آموزشی در مدارس و مشاغل است.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • مشاوره کودکان و نوجوانان
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، مرزداران غربی، بلوار مرزداران، کوچه ستایش، خیابان میثاق، خیابان ابراهیمی

شماره تماس: 02144263250

روش های درمانی روانشناس بالینی

روش های درمانی روانشناس بالینی عبارتند از:

 • نوروفیدبک: این روش درمانی کمی جدیدتر از سایر روش های موجود است. در این روش روانشناس بالینی امواج مغزی فرد را با استفاده از دستگاه های مناسب بررسی می کند و با ارائه تکنیک ها و تمرینات منظم و متفاوت، تغییراتی در رفتار و عملکرد فرد ایجاد می کند.
 • CBT (درمان رفتاری شناختی): روانشناسان بالینی با استفاده از روش CBT ابتدا تمامی رفتارهای آزاردهنده فرد و همچنین افکاری که از طرق مختلف فرد را آزار می دهند را شناسایی و طبقه بندی می کنند و در مرحله بعد به فرد کمک می کنند تا تشخیص دهد این افکار واقعی هستند یا خیر. در مرحله آخر، این دو با هم کار می کنند تا این افکار و رفتارها را تغییر دهند.
 • گروه درمانی: در برخی موارد با افرادی مواجه هستیم که تنها از یک مشکل رنج می برند. در چنین شرایطی پزشک با تشکیل جلسات گروهی این افراد را گرد هم می آورد و به عنوان رهبر گروه در جلسه شرکت می کند.

بیماری های قابل درمان توسط روانشناسی بالینی

بیماری های زیر تحت درمان روانشناسی بالینی قرار دارد:

 • اختلالات خوردن: روانشناسان بالینی در درمان اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی تخصص دارند.
 • مسائل دوران کودکی و رشد: روانشناسان بالینی با کودکان و نوجوانانی که مشکلات رفتاری و عاطفی را تجربه می کنند کار می کنند. آنها به ارزیابی و درمان شرایطی مانند اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD)، اختلالات طیف اوتیسم (ASD)، ناتوانی های یادگیری و تاخیر در رشد کمک می کنند.
 • مدیریت استرس و اضطراب: روانشناسان بالینی به افراد کمک می‌کنند استرس و اضطراب مربوط به موقعیت‌های مختلف زندگی، از جمله استرس شغلی، فشارهای تحصیلی، انتقال‌های زندگی، و کلیات اختلالات اضطرابی را مدیریت کنند.
 • تروما و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD): روانشناسان بالینی به افرادی که رویدادهای آسیب زا را تجربه کرده اند کمک می کنند. آنها به مشتریان کمک می کنند تا احساسات خود را مدیریت کنند و مکانیسم های مقابله ای را توسعه دهند.

کلام آخر

روانشناس بالینی در جلسات مختلف با مراجعه کننده ملاقات می کند تا مشکلات عاطفی، روانی و رفتاری او را در زندگی تشخیص دهد. روانشناس در طول جلسات، مصاحبه و آزمایش، اختلالات احتمالی را تشخیص می دهد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس بالینی مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا