عمومی

بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد【سال1403】⭐+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد آشنا کنیم. نوجوانی مرحله انتقالی رشد جسمی و ذهنی انسان است که بین کودکی و جوانی اتفاق می افتد. این گذار شامل تغییرات بیولوژیکی، اجتماعی و روانی است، هرچند که از این میان تنها تغییرات بیولوژیکی و روانی را می توان به راحتی اندازه گیری کرد. . مشکلاتی که دائماً نوجوانان را درگیر می کند شامل تغییرات هورمونی، بلوغ، فشار اجتماعی، فشار تحصیلی و غیره است. شاید این مشکلات در نوجوانان مختلف مشابه نباشد و بسته به شرایط زندگی، محیطی، اجتماعی و تحصیلی در افراد مختلف ظاهر شود.

نوجوانی چیست؟

نوجوانی دوره ای است که در طی آن شخصیت اجتماعی فرد شکل می گیرد و اغلب با چالش های مختلف از جمله چالش های هویتی مواجه می شود. در این دوره افراد به تدریج مستقل می شوند و دچار تغییرات جسمی و روحی می شوند. نحوه رفتار والدین با فرزندان و نحوه تربیت آنها در شخصیت و اعتماد به نفس آنها تأثیر زیادی دارد. به همین دلیل لازم است والدین اطلاعات خود را از این دوران افزایش دهند و با درک عواطف و احساسات نوجوانان، آنها را در مسیر موفقیت و پیشرفت یاری دهند. نوجوانی مرحله انتقالی رشد و تکامل بین کودکی و بزرگسالی است. بهترین روانشناس نوجوان در تهران می تواند شما را در تمامی موارد کمک کند .

سازمان بهداشت جهانی نوجوان را هر فردی بین 10 تا 19 سال تعریف می کند. این گروه سنی مطابق با تعریف WHO از جوانان است که به افراد 10 تا 24 ساله اشاره دارد. با این حال، بسیاری از جوامع، نوجوانی را با بلوغ و چرخه تغییرات فیزیکی که با بلوغ باروری به اوج خود می رسد، یکی می دانند. در جوامع دیگر، نوجوانی با عبارات گسترده‌ تری درک می‌ شود و زمینه‌ های روانی، اجتماعی و اخلاقی و همچنین جنبه‌ های فیزیکی بلوغ را در بر می‌ گیرد. در این جوامع، اصطلاح نوجوانی به طور کلی به دوره بین 12 تا 20 سالگی اطلاق می شود و تقریباً معادل کلمه نوجوان است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس در میرداماد مراجعه نمایید.

نوجوانی چیست؟

اثرات آسیب های اجتماعی در نوجوانی

آسیب های اجتماعی در نوجوانان اثرات مخربی دارد که عبارتند از:

 • عدم اعتماد به نفس: از دست دادن اعتماد به نفس و عدم عزت نفس یکی از بارزترین آسیب های اجتماعی دوران نوجوانی است. نوجوانان در این گروه سنی عموما خود را بسیار با دیگران مقایسه می کنند. اگر گفتگوهای مناسب در این زمینه انجام نشود، نوجوان با از دست دادن اعتماد به نفس مواجه می شود.
 • پرخاشگری ناشی از آسیب های اجتماعی در نوجوانی: پرخاشگری یکی از آسیب های اجتماعی دوران نوجوانی است. که تقریباً در تمام نوجوانان رخ می دهد. زمانی که پرخاشگری نوجوانان کنترل نشود، باعث درگیری ها و مشکلات بسیاری در بزرگسالی می شود.
 • رفتار بی ادبانه: رفتارهای نوجوانان در صورت عدم کنترل، باعث آسیب های اجتماعی در دوران نوجوانی می شود. رفتار بی ادبانه در بزرگسالی نوجوان را درگیر می کند.
 • افسردگی: یکی از آسیب های اجتماعی دوران نوجوانی که پیامدهای منفی دارد افسردگی است. نوجوانان به تدریج به دلیل مشکلات، رفتارهای نامناسب، استفاده از شبکه های اجتماعی، مشکلات در مدرسه و … دچار افسردگی می شوند.
 • اعتیاد به آسیب های اجتماعی در نوجوانی: اعتیاد یکی از مخرب ترین آثار آسیب های اجتماعی در دوره نوجوانی است. نوجوانان در دوره های مختلف زندگی خود از مواد مخدر و تنباکو برای کسب تجربه، رقابت با همسالان خود و احساس خوب استفاده می کنند.

5 تا از بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد را بشناسید!

دکتر شادناز نادری

دکتر شادناز نادری

دکتر شادناز نادری یکی از بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد محسوب می شوند. ایشان روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی بوده و همچنین دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند و دوره ها و کارگاه های بسیاری گذرانده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان کودک و نوجوان
 • خانواده درمانی
 • طرحواره درمانی کودک و نوجوان

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، خیابان کازرون شمالی، کوچه نیک رای

شماره تماس: 02126402393

دکتر اصغر شمسی پور چوبر

دکتر اصغر شمسی پور چوبر

دکتر اصغر شمسی پور چوبر کاندیدا دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس روانشناسی عمومی و دارای فعالیت های پروانه ای از سازمان بهزیستی کشور هستند. ایشان برگزاری کلاس های کنترل خشم، مهارت های زندگی، آسیب های اجتماعی در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضویت عضو خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه را نیز در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • روان درمانی
 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از سید خندان، پلاک 1006

شماره تماس: 02126701248

کلینیک تارا

کلینیک تارا

کلینیک تارا با دریافت مجوز از سازمان مددکاری اجتماعی در سال 1393 شروع به کار کرد و از ابتدای فعالیت تصمیم گرفتیم تا با کمک متخصصان در ایجاد و ارتقای سطح سلامت جامعه سهیم باشیم. این مرکز توانسته بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد را جذب کرده و به مراجعین خود کمک کند.

خدمات:

 • مشاوره کودکان و نوجوانان
 • درمان بدون دارو با استفاده از نوروفیدبک
 • نقشه مغز یا qeej
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، بین مسجد الغدیر و مترو میرداماد، بلوار میرداماد، پلاک 149

شماره تماس: 02122256775

دکتر مهدیه مهدوی

دکتر مهدیه مهدوی

دکتر مهدیه مهدوی روانشناس نوجوان، مشاور فردی، مشاور ازدواج، روانشناس کودک، پژوهشگر دکترای روانشناسی، کارشناس ارشد روانشناس عمومی، کارشناس روانشناسی بالینی و فارغ التحصیل دانشگاه علامه طباطبایی می باشند. ایشان دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام پزشکی بوده و مولف کتاب های (افسردگی، زندگی، درمان) که از مولفان کتاب اختلال دقیق توجه/ بیش فعالی در کودکان با اختلالات در اوتیسم، مترجم کتاب خودآموز تربیت کودکان بدقلق، نویسنده اطلاعات هفتگی، مشاور و مجله روانشناس اطلاعات هفتگی، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره در زمینه اختلالات افسردگی
 • مشاوره فردی، ازدواج
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوره تخصصی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدای بهار شیراز، پلاک 12، واحد 10

شماره تماس: 02177651818

دکتر شهاب افراز

دکتر شهاب افراز

دکتر شهاب افراز کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، کارشناس روانشناسی بالینی و دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام پزشکی کشور می باشند. ایشان مشاور مدرس دانشگاه علوم پزشکی البرز، دانش آموخته سمپاد، دانشگاه تهران، موسسه بین المللی ویلیام گلاسر، انجمن روانشناسی تربیتی ایران و موسسه آموزش عالی مدت، دارای مقاله پژوهشی هستند

ایشان اکنون مشاور مدارس سمپاد متوسطه دوره اول و دوم شهر تهران و کرج، مدرس دوره های دانش افزایی و کارگاه های ارتقای مهارت در دانشگاه، مدرس دوره های دانش افزایی و کارگاه های ارتقای مهارت مدارس سمپاد استان تهران و مدرس آموزش ضمن خدمت مدیران متوسطه دوره اول استان اصفهان نیز محسوب می شوند.

خدمات:

 • مشاوره فردی، جوان و نوجوان
 • والدگری نوجوان، ارتباط برنامه
 • مربی مهارت های زندگی
 • روان درمانی

آدرس: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، گلستان دوم، بوستان سوم

شماره تماس: 02127682225

مراحل نوجوانی

مراحل نوجوانی شامل موارد زیر می باشد:

 • اوایل نوجوانی (10 تا 13 سالگی): در این مرحله، کودکان اغلب سریعتر رشد می کنند. آن ها همچنین متوجه تغییرات دیگری در بدن می شوند که این تغییرات در دختران یکی دو سال زودتر از پسران شروع می شود.
 • اواسط نوجوانی (سنین 14 تا 17): تغییرات جسمانی ناشی از بلوغ تا اواسط نوجوانی ادامه دارد. اکثر پسران جهش رشد خود را در این سن شروع کرده اند و تغییرات مرتبط با بلوغ هنوز ادامه دارد. مثلا وقتی صدایشان پایین می آید.
 • اواخر نوجوانی (18-21 … و بعد از آن!): در این سن، نوجوانان عموماً رشد جسمانی خود را تکمیل کرده و به بلوغ رسیده اند. آنها اکنون کنترل بهتری بر انگیزه های خود دارند و بهتر می توانند خطرات و پاداش ها را به طور دقیق ارزیابی کنند.

تغذیه دوران نوجوانی

تغذیه در دوران نوجوانی بسیار مهم است که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • نیاز به انرژی در دوران بلوغ افزایش می یابد. به دلیل رشد ماهیچه ها و استخوان ها، نیاز بدن به پروتئین افزایش می یابد.
 • به دلیل افزایش حجم خون، نیاز بدن به آهن افزایش می یابد. مصرف مواد غذایی حاوی آهن و مکمل های آهن در دوران بلوغ به خصوص در دخترانی که مشکلات قاعدگی دارند بسیار مهم است.
 • مصرف لبنیات، میوه ها، سبزیجات مانند کاهو و سبزیجات سبز، منابع حاوی اسید فولیک برای نوجوانان بسیار مفید است.
 • مصرف فست فود، چیپس، جوانه و غذاهای چرب در سنین نوجوانی و بلوغ باعث بروز انواع بیماری ها و چاقی در بزرگسالی می شود.
 • رژیم های غذایی سخت و غیر اصولی در نوجوانان بسیار نادرست و غیر قابل جبران است و کمبود غذا در این دوران باعث اختلال در بدن نوجوانان و ناتوانی در تامین نیازهای تغذیه ای او می شود.

کلام آخر

نوجوانان ممکن است در دوران نوجوانی مرتکب اشتباه شوند، اما از این طریق تجربه کسب می کنند و یاد می گیرند. اگر والدین نوجوانان به آنها اجازه دهند که مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرند، به آنها کمک می کند تا اشتباهاتی را که مرتکب شده اند جبران کنند و مهارت های حل مسئله را در زندگی بیاموزند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس نوجوانان در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا